Szeretettel meghívjuk Önt a „THBE Gondolatébresztő Reggel” rendezvényére, melyben impact befektetésekről fogunk beszélgetni. A délelőtt folyamán két értékteremtő vállalkozások területén fontos szerepet betöltő üzletembert, befektetőt hívunk meg, majd egy könnyed kávészünet mellett adnánk lehetőséget személyes beszélgetésekre.
Hosszú szünet után, ezt a rendezvényt személyesen tartanánk meg, adván online csatlakozási lehetőséget is azok számára, akiknek ez a fajta találkozás még kevésbe komfortos.
A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
Beszélgető partnereink – Témakörök:
SZABADHEGY PÉTER
Magyarország volt nagykövete az Egyesült Királyságban, jelenleg a Szuverén Máltai Lovagrend Kormányzati Tanácsának ügyvezető alelnöke valamint a Budapesti Corvinus Egyetem Jövőképesség Kutatóközpontjának (Social Futuring Center, SFC) nemzetközi ügyekért felelős igazgatója. Karrierje során többek között olyan területekkel foglalkozott, mint a banki és vezetési tanácsadás, a magántőke és induló (start-up) befektetések, a családi vállalkozás menedzsment, a diplomácia és a jótékonysági szervezetek (Fulbright Commission, Rotary International és a Szuverén Máltai Lovagrend) irányítása.
Gyermekkorát az Amerikai Egyesült Államokban töltötte, valamint ott végezte tanulmányait is, és kezdte meg professzionális karrierjét. 30 éves korában költözött Budapestre, ahol jelenleg is él feleségével és öt gyermekével.
Közgazdászként mesterdiplomával végzett a London School of Economics egyetemen. Ezzel párhuzamosan végezte a University of Chicago egyetemet, ahol akkreditált MBA mesterdiplomát szerzett.
Impact befektetései – Esettanulmány
Péter missziója, hogy fontos kiállni a társadalmi ügyek mellett és hangot adni azoknak, akik hangtalanok.
A társadalmi hasznosságú befektetést két családi vállalkozáson keresztül mutatja be röviden, a magyar agrár és a svéd konduktív pedagógiai vállalkozásukon keresztül.
Mitől tartjuk őket társadalmi, illetve környezeti hasznosságú cégeknek? Melyek azok a stratégiai alap megközelítések, amelyek mentén vezetjük, illetve felügyeljük a vállalkozásokat? Hogyan társul a társadalmi hasznosság a pénzügyi megtérüléssel? Milyen további fejlődési lehetőségeket látunk?
BODROGAI FERENC
Bodrogai Ferenc papíripari végzős szakmunkásként került 1970-ben a Papíripari Vállalat Lábatlani Leányvállalatához, ahol határozott, részletekre figyelő személyisége miatt már 19 éves korában a felelős szakembereknek járó megbízatást kapott: egy több száz tonnás papírgyártó gépet bíztak rá. Agilitásának köszönhetően ösztöndíjjal tanulhatott tovább és 1980-ban papíripari üzemmérnökként végzett a Könnyűipari Műszaki Főiskolán. Szaktudása és információéhsége vitte egyre magasabb pozíciókba egészen a kereskedelmi és marketing részleg vezetői pozíciójáig.
A kilencvenes évek elején a Piszke Papír Zrt. privatizációja után nem találta már helyét a cégnél, így új kihívásokat keresve 1994-ben néhány kollégájával megalapította a Forest-Papír Kft.-t mely szinte nulláról indulva 2010-re piacvezető higiéniai papírgyártó lett Magyarországon. A 2010 után induló kedvezőtlen piaci folyamatok hatására a Forest-Papír Kft. lakossági üzletágának értékesítése mellett döntött, melyet 2013-ban meg is valósított: a lakossági papírtermék gyártást eladta Európa második legnagyobb tissue papír gyártójának, a Sofidel Groupnak és a továbbiakban cégében a Nord-Paper Kft.-ben a közületi papír üzletágra koncentrált.
Ötletei nem hagyták nyugodni, így 2019-ben új kihívásokat keresve, a MAGYAR PISZKE PAPÍR Kft. tulajdonosaként és ügyvezetőjeként vágott bele a lakossági termékek gyártásába és kereskedelmébe, jól hangzó márkaneveket – mint Crepto, Szilvia- álmodva újra, magas minőségű, nagy lapszámú, gazdaságos és ökologikus, Európában szinte egyedülálló, újrahasznosított és újrahasznosítható környezetbarát papírcsomagolásba. Pályáját számtalan újítás és elismerés övezi, melyek közül talán a 2009-es Ernst & Young Év Üzletembere díjra a legbüszkébb.
Impact hozzáállás – Esettanulmány
„Nagyon erős, jó érzés, hogy ebben a nem normális világban is lehet normálisan működni. Hogy nem kell hazudni, és nem kell trógernek lenni.” – Forbes
Bodrogai Ferenc született ’küzdő’. Kitartása, maximalizmusa, pontossága, rendezettsége és etikus üzleti hozzáállása vitte előre egész pályája során. Közösségi gondolkodó, sohasem csak a saját hasznát nézi, s ennek köszönhető, hogy a papírgyártásban elért kiemelkedő karrierje mellett, ahol a fenntarthatóság egy kiemelkedő szempont, számos társadalmi vállalkozásban fontos szerepe van. Megálmodója és kitalálója a Magyar Termék védjegynek. Ő az egyik alapítója a Funkcionális Élelmiszerlánc Terméktanácsnak (FÉLT), és lelkes építője az Áldomás ernyőmárkának, amellyel magyar termelők prémium termékeit segíthetik elsősorban exportpiacra. Az egészséges táplálkozás híve, s a magyar termelők támogatója: élelmiszeripari cége, az Omega Bázis gabonákat és magvakat csíráztat, míg 2012-ben részt vett a „Helyi Termék” programban, mely a hazai/helyi termelők felvirágoztatásáért küzdött. Szentül hiszi, hogy óriási és kihasználatlan kincseken ülünk itt a Kárpát-medencében, így örömmel vállalta a „Válassz Magyart!” című kampányban, ahol a hazai gazdaság felvirágoztatása volt a cél, valamint az „Itthon a legjobb!” című kampányban való részvételt, ahol pedig a belföldi turizmus fellendítésén dolgoztak együtt a Turizmus Zrt.-vel.
PROGRAM
08:00-08:30 THBE és sajtó beszélgetése
08:45-09:15 Regisztráció, networking
Kempinski szálloda: első emelet, konferencia szint
09:15-10:30 „THBE Gondolatébresztő Reggel”
Esettanulmányok, beszélgetés, kérdések & válaszok
Moderátor: Eszter Elemér, THBE elnöke
10:30-11:00 Kávészünet, networking
Beszélgetés értékekről, hatásokról, befektetésekről.
Csatlakozzon hozzánk, hogy együtt növelhessük a hazai értékelvű befektetéseket!
Várjuk szeretettel!
Társadalmi Hasznosságú Befektetők Egyesülete (THBE)
Eszter Elemér (elnök), Varga Szabolcs (alelnök) és Bogsch Nóra (ügyvezető titkár)
További kérdés esetén forduljon a THBE ügyvezető titkárához: bogsch.nora@thbe.hu
Köszönjük az együttműködő THBE tagok munkáját!
MKB PRIVATE BANKING ÉS GUTMANN BANK